Czapki na głowy – czyli jak zadbać o włosy jesienią i zimą? Podpowiada Grzegorz Duży główny stylista Shake Your Head
Jesienią i zimą nie unikniemy oddziaływania negatywnych czynników na nasze włosy. Mróz na zewnątrz i suche powietrze w pomieszczeniach są nieodłącznymi elementami miesięcy jesienno-zimowych. A zmiany temperatury nie należą do sprzymierzeńców w zachowaniu dobrej kondycji włosów. Na szczęście ich negatywnemu wpływowi możemy zaradzić!
2018-11-13, 15:00

Czapka to podstawa

Czapka jesienią i zimą jest niezbędna. – Niska temperatura uszkadza strukturę włosa, a mroźne powietrze sprawia, że skóra znacznie ogranicza wydzielanie sebum, które stanowi dla włosów naturalną ochronę – wyjaśnia Grzegorz Duży, główny stylista i właściciel salonu Shake Your Head – Naczynia krwionośne na zimnie zwężają się, co powoduje, że do mieszków włosowych dociera dużo mniej składników odżywczych – dodaje. Ponadto przemrożenie skóry głowy może doprowadzić także do nadmiernego wypadania włosów. Dlatego tak ważne jest, by chronić włosy i skórę głowy, nosząc czapkę. Oczywiście nie jest to sposób wolny od wad – włosy pod czapką także są narażone na czynniki, które nie wpływają na nie pozytywnie. Jednak to skutki jej nienoszenia są bardziej dotkliwe.

 

Czapka a przetłuszczanie 

Włosy pod czapką mogą szybciej się przetłuszczać, a po jej zdjęciu fryzura może wyglądać niekorzystnie. Warto więc wybierać takie nakrycia głowy, które zminimalizują te niekorzystne rezultaty. – Przede wszystkim należy wybierać nakrycia głowy z naturalnych materiałów. Dzięki temu skóra głowy będzie oddychać, a przez to także włosy nie będą nadmiernie się przetłuszczać – tłumaczy Grzegorz Duży. Luźny, nieprzylegający do czubka głowy fason również wpłynie korzystnie na włosy – po zdjęciu czapki nie będą one przylegać do głowy, a fryzura zachowa swój pożądany wygląd.

Czapka a elektryzowanie

Sztuczne materiały, z których wykonane są czapki nie tylko wpływają na szybsze przetłuszczanie się włosów, ale też na ich elektryzowanie. Należy jednak pamiętać, że nawet wybierając czapki z naturalnych tkanin, włosy mają też styczność z szalikami i kurtkami. Zwłaszcza te drugie bardzo często wykonywane są z syntetycznych materiałów, co nie wpływa korzystnie na włosy. – Dlatego dobrze jest delikatnie je związywać i chować pod czapką, a po zdjęciu jej rozpuszczać – radzi stylista – Możemy wtedy uniknąć ich elektryzowania oraz niszczenia pod wpływem ocierania się o suwaki i różnego rodzaju materiały, z których wykonane są nasze ubrania.

 

Oprócz ochrony – pielęgnacja i dieta 

Dzięki nakryciu głowy ochronimy włosy i skórę głowy przed negatywnymi skutkami aury za oknem. A jak poradzić sobie z tym, co w pomieszczeniach? Sztuczne ogrzewanie i suche powietrze sprawiają, że włosy stają się matowe, łamliwe. – Jesienią i zimą w szczególności warto ograniczyć stosowanie lokówki czy prostownicy, a suszenie za pomocą suszarki powinno odbywać się za pomocą chłodnego powietrza lub z funkcją jonizacji. W ten sposób unikniemy dodatkowego poddawania włosów działaniu gorącego i suchego powietrza – mówi Grzegorz Duży. Obok ograniczenia niszczących włosy czynników, niezbędna jest ich właściwa pielęgnacja. – Przede wszystkim włosy należy nawilżać. W tym celu można skorzystać zarówno z profesjonalnych zabiegów w salonie fryzjerskim, jak i z domowych sposobów – podkreśla stylista. Do tych pierwszych należy cieszący się popularnością wśród klientek Shake Your Head zabieg odżywczy z sauną. Z kolei do tych drugich zalicza się codzienna pielęgnacja odżywkami (np. z olejkiem arganowym czy masłem shea), a także regularne (raz w tygodniu) stosowanie masek do włosów, które z powodzeniem można przygotować samemu. Pamiętać trzeba również o właściwej diecie. Spożywanie produktów bogatych np. w witaminę B6 (głównie produkty zbożowe, warzywa liściaste) wzmocni włosy oraz ochroni przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych i środowiskowych.

 

https://www.shakeyourhead.pl/

KONTAKT / AUTOR
Wiktoria W. Juchniewicz
508 659 731
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.