Jak wygrać walkę z trądzikiem? Pomoc specjalisty gwarancją sukcesu
Trądzik to szczególnie nieprzyjemna dolegliwość, która jesienią może dodatkowo się nasilić. Latem promieniowanie słoneczne sprawia, że problem tymczasowo słabnie, jednak wraz z nadejściem chłodniejszych dni wraca on z podwójną siłą. Jak poradzić sobie z wyjątkowo opornym na leczenie trądzikiem – nie tylko jesienią – radzi dr n. med. Ewa Berlińska, specjalista dermatolog i właścicielka Eva Cure Clinic – polskiego gabinetu medycyny estetycznej i dermatologii mieszczącego się w londyńskiej dzielnicy Ealing.
2018-10-17, 15:50

Trądzik jest schorzeniem przewlekłym. Mimo że „młodzieńczy”, to może się on utrzymywać do 35., a nawet 44. roku życia. Zdarza się, że także dłużej. – Trądzik młodzieńczy jest pewnym stanem fizjologicznym zależnym w dużym stopniu od czynników genetycznych – wyjaśnia dr Ewa Berlińska. Na jego przedłużenie mogą mieć jednak wpływ takie czynniki jak stres, spożywanie niezdrowej żywności czy zbyt wczesne wprowadzanie środków antykoncepcyjnych.

 

Trądzik powstaje, gdy na nawet niewielką ilość hormonów pojawiających się we krwi, gruczoły łojowe reagują zwiększoną produkcją łoju i rogowaceniem ujść gruczołowych. W obrębie tych drugich rozwija się stan zapalny, spowodowany działaniem bakterii beztlenowych obecnych na skórze, którego efektem są zmiany w postaci popularnych krostek. Niektóre z nich znikają samoistnie, a niektóre wymagają specjalistycznego leczenia. – Leczenie trądziku jest tylko objawowe, dlatego należy je kontynuować tak długo, jak utrzymuje się tendencja do jego występowania u danego pacjenta – mówi dr Berlińska.

 

W Eva Cure Clinic w przypadku trądzików zaskórnikowych, grudkowych czy grudkowo-ropnych lekarz podejmuje zwykle rutynowe leczenie zewnętrze oraz zaleca zabiegi kosmetyczne. – Jeśli stan skóry w trakcie leczenia poprawia się, to jest ono skuteczne – podkreśla dr Berlińska – Jednak należy je kontynuować tak długo, jak istnieje ryzyko utrzymywania się i powstawania nowych zmian skórnych. W przypadku ciężkich postaci trądzików lub trądzików opornych na leczenie, na które dotychczasowo wykorzystane metody nie skutkowały, w Eva Cure Clinic stosuje się leczenie izotretynoiną – Jest to witamina A w odpowiedniej formie chemicznej (kwas witaminy A) – tłumaczy dr Berlińska – Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że jest to najskuteczniejszy lek w walce z trądzikiem. Jednak kuracja musi być prowadzona przez doświadczonego lekarza, aby uniknąć wszelkich powikłań i osiągnąć zamierzone rezultaty.

 

Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich odmian trądziku, oprócz leczenia dermatologicznego, warto korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, które można wykonać w domu. – Pacjenci mogą m.in. stosować peelingi enzymatyczne lub ziarniste do skór delikatnych – mówi dr Berlińska. Powinni także pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i ochronie skóry za pomocą filtrów.

 

O skuteczności stosowanych przez dr Ewę Berlińską metod leczenia trądziku świadczą zadowoleni pacjenci – w Polsce i na Wyspach, gdzie doktor pracuje od wielu lat. Londyn to obok z powodzeniem prowadzonych przez dr Berlińską gabinetów w Polsce oraz Irlandii kolejna lokalizacja, z której usług dermatologicznych oraz innych z bogatej oferty Eva Cure Clinic mogą korzystać zarówno Polacy, jak i Brytyjczycy.

 

Więcej na www.evacure.co.uk

KONTAKT / AUTOR
Wiktoria W. Juchniewicz
508 659 731
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy