Co druga osoba cierpi na nietolerancję pokarmową i spowodowane nią problemy ze skórą. To może dotyczyć ciebie. Sprawdź, czym jest nietolerancja pokarmowa i jak sobie z nią poradzić
Sposób żywienia wpływa nie tylko na kształt sylwetki. To, co jemy ma też niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Przewlekłe zmęczenie, kłopoty z koncentracją, migreny czy problemy układu pokarmowego mogą świadczyć o niewłaściwej diecie. Podobnie jest z kondycją skóry. Dlatego specjaliści Centrum Viva-Derm stosują podejście holistyczne w swojej praktyce i proponują nie tylko zabiegi upiększające, ale również badania pozwalające poznać przyczyny stanu, w jakim znajduje się skóra. Jednym z nich jest badanie na nietolerancję pokarmową.
2018-08-18, 16:30

Co nas uczula i dlaczego?

 

Nawet 45% społeczeństwa może cierpieć na nietolerancję pokarmową. Czym  ona jest? Nieprawidłową reakcją organizmu na spożywany pokarm, a precyzyjnie na niektóre jego składniki. Wynika ona z niedoboru enzymów rozkładających określone substancje występujące w jedzeniu. Do najczęściej nietolerowanych tego typu substancji należy laktoza, która znajduje się przede wszystkim w mleku i produktach mlecznych – jogurtach, kefirach, serach, śmietanie. Często uczula nas również gluten. Występuje on w żywności wytwarzanej z pszenicy, żyta, owsa i jęczmienia. Pojawia się więc w takich produktach, jak makaron, pieczywo. Nietolerancję mogą wywoływać również orzechy, czekolada, niektóre alkohole, a nawet niektóre owoce i warzywa.

 

Skóra lustrem odżywiania

 

Tuż za układem pokarmowym, właśnie skóra jest miejscem, gdzie najczęściej pojawiają się objawy nietolerancji. Trądzik, sucha, naczyniowa cera, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, alergie skórne to przewlekłe objawy, mogące świadczyć o nietolerancji pokarmowej. Gdy na skórze uporczywie pojawiają się wysypka, swędzenie, rumień czy pokrzywka to sygnał alarmowy: organizm nie działa prawidłowo. Nietolerancja pokarmowa jest powszechnym zjawiskiem, dlatego bardzo prawdopodobne, że wszelkie zmiany skórne są spowodowane właśnie nią. W przeciwieństwie do często mylonych z nietolerancją alergii pokarmowych, na które cierpi zaledwie 2% społeczeństwa, charakteryzuje się ona długotrwałością i uciążliwością. Dlatego ważne, by szukać źródła problemu i móc właściwie z nim walczyć.

 

Możesz sobie z tym poradzić

 

Badanie na nietolerancję pokarmową w Viva-Derm polega na pobraniu od pacjenta krwi i oznaczeniu przeciwciał IgE w surowicy. Są one wytwarzane przez organizm przeciw konkretnym, spożywanym przez nas produktom i składnikom żywnościowym. Dzięki temu test pozwala precyzyjnie zdiagnozować, jakie właśnie produkty i składniki wywołują nietolerancję.

Leczenie nietolerancji polega na wyeliminowaniu z diety produktów podejrzewanych o wywoływanie jej skutków. Nazywane jest to często dietą eliminacyjną. Po otrzymaniu wyników testu pacjent korzysta z indywidualnego programu dietetycznego opracowanego przez specjalistę Viva-Derm. Po pewnym czasie stosowania wskazanej diety i ponownym wykonaniu badań często układ immunologiczny jelit przestaje reagować lub reaguje w mniejszym stopniu na wcześniej zdiagnozowane produkty i składniki.

 

Testy na nietolerancję pokarmową nie są jedynie podstawą w terapiach leczniczych, ale mają wiele innych wskazań. Wykonuje się je m.in., aby przeciwdziałać starzeniu skóry oraz w procedurach estetycznych – w leczeniu cellulitu czy modelowaniu sylwetki. Dzisiejsza medycyna daje wiele możliwości, z których warto korzystać. Kompleksowe i holistyczne podejście do własnego ciała i zdrowia pozwoli długo się nimi cieszyć.

 

http://www.viva-derm.pl

KONTAKT / AUTOR
Wiktoria W. Juchniewicz
508 659 731
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.