Domowe sposoby na regenerację włosów po kąpielach słonecznych Shake Your Head Grzegorz Duży
Nasilone w trakcie lata promieniowanie słoneczne nie ma korzystnego wpływu na kondycję naszych włosów. Wysokie temperatury, suche powietrze, kąpiele wodne sprawiają, że nawet najlepsza ochrona może nie wystarczyć. Suche, łamliwe, przetłuszczające się – to problemy, z jakimi borykamy się zwłaszcza pod koniec lata. Na szczęście można im zaradzić! Domowe sposoby pielęgnacji włosów zniszczonych i wymagających regeneracji poleci główny stylista i właściciel marki Shake Your Head Grzegorz Duży.
2018-08-18, 16:28

Cudowne olejowanie 

 

Oleje to dla włosów naturalna odżywka. Nie zawierają substancji chemicznych, co sprawia, że dogłębnie je odżywiają, dodatkowo nie narażając na obciążenie niepożądanymi składnikami. Dlatego olejowanie włosów to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych domowych sposobów zapewniający regenerację włosów, szczególnie tych zniszczonych. – Odpowiednio dobrany olej do rodzaju włosów i regularne stosowanie zapewnią nawilżenie, wzmocnienie, dostarczą wielu witamin i minerałów, ułatwią rozczesywanie oraz dodadzą blasku – mówi Grzegorz Duży. Dla oczekiwanego efektu ważne jest jednak prawidłowe ich aplikowanie. Mało zniszczonym i suchym zaleca się stosowanie olejów nasyconych i wielonienasyconych, np. kokosowego, palmowego lub rycynowego. Średnio zniszczonym i suchym pomogą wielonienasycone, np. jojoba, słonecznikowy, lniany. Z kolei tym mocno zniszczonym i suchym rekomenduje się oleje jednonienasycone, np. z wiesiołka, orzechów włoskich   bądź sojowy. – Najlepiej olejować włosy 2-3 razy w tygodniu, nakładając 1-3 godziny przed myciem. Częstsze stosowanie może prowadzić do odwrotnego skutku – zaznacza stylista.

 

Naturalne maski: pokrzywa, mięta, mleko 

 

Włosom łamliwym oraz przetłuszczającym się regenerację zapewnią maseczki o prostych recepturach. Dla łamliwych dobroczynne będzie mleko, które nawilży nie tylko włosy, ale też skórę głowy. Na umyte włosy należy nałożyć 1/4 szklanki pełnotłustego mleka, po czym po około 20 minutach spłukać obficie chłodną wodą. – Stosowanie tego zabiegu raz w tygodniu wzmacnia włosy i sprawia, że są mnie łamliwe – mówi Grzegorz Duży. Z kolei dla przetłuszczających się stylista poleca miętę i pokrzywę, których zwykłe saszetki parzy się około 5-10 minut pod przykryciem, a następnie po ostygnięciu naparu spłukuje nim umyte wcześniej włosy. Taki płyn wchłania sebum i hamuje jego nadmierne wydzielanie. – Dla blond włosów lepiej jednak zrezygnować z ziół, ponieważ mogą zabarwić one włosy na delikatnie zielony odcień – zaleca stylista.

 

Lecznicze ultradźwięki 

 

Przy wszystkich domowych sposobach na regenerację włosów, niezmiennie niezastąpiona pozostaje wizyta w profesjonalnym salonie. Shake Your Head dla włosów suchych i zniszczonych proponuje zabieg pielęgnacyjny z sauną, który głęboko je nawilża. – Sauna poprzez fale ultradźwiękowe wytwarza leczniczą mgiełkę sprawiającą, że odżywcze składniki wnikają w głąb włosa, a wydobywający się podczas zabiegu ozon niszczy bakterie i wirusy – wyjaśnia Grzegorz Duży. Końcowym etapem zabiegu jest zimny nawiew, który zamyka łuskę włosa i pozostawia go nawilżonym oraz pełnym blasku.

 

www.shakeyourhead.pl

KONTAKT / AUTOR
Wiktoria W. Juchniewicz
508 659 731
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.