Składniki droższe niż złoto – czyli tajemnica wyjątkowości perfum House of Sillage
Nie trzeba dalekich podróży, aby odkrywać zjawiskowe, dostępne tylko nielicznym miejsca na świecie. Egzotyka jest na wyciągnięcie ręki. Zamknięta w małych flakonach - unikatowych dziełach sztuki jubilerskiej. Wypełniają je niepowtarzalne połączenia zapachowe inspirowane wyjątkowymi składnikami. Marka House of Sillage obiecuje zmysłową podróż w najodleglejsze zakątki globu. Odkryjcie ją z nami.
2018-07-31, 16:23

Kardamon to jedna z najdroższych przypraw świata obok wanilii i szafranu oraz jedna z najstarszych. Starożytni Egipcjanie stosowali go do rytuałów, a Rzymianie w leczeniu. Kardamon to główny składnik nuty głowy (odpowiadającej za pierwsze zapachowe wrażenie wywoływane przez perfumy) męskiego zapachu Dignified oraz damskich Nouez Moi Signature i Emerald Reign Signature. Jako korzenna propozycja charakteryzuje się wyrazistością oraz, w szczególności jako element zapachów dla pań, wyjątkowością.

 

 

Dopełnieniem w nucie bazy (zwanej też nutą głębi; najtrwalszej) dla każdej z wymienionych kompozycji jest inny składnik, co stanowi o różnorodności i niepowtarzalności perfum tworzonych przez House of Sillage. W Dignified to wetyweria z Haiti, czyli wysoka, tropikalna trawa, zapewniająca intensywny, trawiasty zapach, który w połączeniu z korzennym kardamonem daje niepowtarzalny efekt skrojony na miarę męskości. W damskich Nouez Moi Signature o trwałości kompozycji decyduje białe piżmo – kosztowny w wytworzeniu syntetyczny składnik, będący zamiennikiem naturalnego piżma pochodzenia zwierzęcego. Znakomicie harmonizuje się on z kardamonem, tworząc korzenno-balsamiczną woń, podkreślającą kobiecą zmysłowość. Z kolei w Emerald Reign Signature wykorzystano dającą ciepło, słodką nutę wanilię z Madagaskaru. Na tej położonej w zachodniej części Oceanu Indyjskiego wyspie z blanszowanych, a następnie suszonych nasion kwiatów wanilii uzyskuje się niespotykany aromat, który wraz z kardamonem zapewnia orientalną woń kobiecej pewności siebie.

 

 

W perfumach spoiwem dla obu nut – głowy i bazy – jest nuta serca, decydująca o osobliwości perfum. W niej częstym komponentem są składniki kwiatowe: w Dignified róża, w Nouez Moi Signature jaśmin, w Emerald Reign Signature wyciąg z liści fiołka egipskiego. Każdy z innego zakątka ziemi. 

 

 

House of Sillage to marka stawiająca na piękno i elegancję, a przede wszystkim na unikatowość. Gwarantują ją składniki pozyskiwane z niecodziennych miejsc, łączone z należytą dbałością o zachowanie ich indywidualnego charakteru, a jednocześnie próbą wydobycia nowej jakości w zestawieniu ze specyfiką elementu z innego zakątka.

 

www.houseofsillage.com.pl

KONTAKT / AUTOR
Wiktoria W. Juchniewicz
508 659 731
ZAŁĄCZNIKI
hos.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy